تخم ۱۲ هزار ساله در چمدان مسافر ایتالیایی

یک مرد ایتالیایی که تلاش داشت یک تخم پرنده متعلق به ماقبل تاریخی را در چمدانش از کشور خارج و به آمریکا ببرد، توسط نیروهای پلیس دستگیر شد.

 نیروهای پلیس مستقر در فرودگاه «برگامو»ی ایتالیا تخمی به قدمت ۱۲ هزار سال که ارزشی بیش از ۹۰ هزار یورو دارد را در چمدان مسافری که قصد سفر به لس‌آنجلس داشت، پیدا کردند.

تصور می‌شود این تخم که ۵۰ سانتی‌متر قد و ۷۵ سانتی‌متر قطر دارد، به موجودی ماقبل‌ تاریخی به نام «فیل پرنده» یا «Aepyornis Maximus» تعلق دارد. این حیوان که شبیه شترمرغ استرالیایی است،‌ نیم تن وزن داشته و ۱۲ هزار سال پیش در منطقه ماداگاسکار زندگی می‌کرده است.

فرد دستگیرشده مدعی است همسرش اهل جزیره ماداگاسکار است و این تخم به عنوان هدیه عروسی به آن‌ها داده شده و ارزش آن کمتر از ۵۰۰ یورو است.

وی در این‌باره گفت: هرکسی می‌تواند چنین تخمی را در ماداگاسکار با پرداخت تنها چند یورو خریداری کند. همسر من از این‌ها جمع می‌کند. خانواده‌اش چند تا از این تخم‌ها دارند.

به گزارش حریت دیلی نیوز، ممکن است این مرد به جرم تلاش برای خارج کردن اثری با ارزش فرهنگی از کشور، به زندان و پرداخت جریمه‌ای ۵۰۰۰ یورویی محکوم شود.

 

لینک خبر : http://www.isna.ir