نخستین نمایشگاه تخصصی و بین المللی محصولات پروتئینی و صنایع وابسته MeatEX و تنها نمایشگاه محصولات پروتئینی خاورمیانه ۱۵ تا ۱۸ آبان ماه سال جاری در محل دائمی نمایشگاه های بین المللی تهران برگزار می شود. سیمرغ پروران پارسه به عنوان اولین زنجیره تولید شترمرغ و تولیدکننده محصولات گوشتی شترمرغ ( آلین تک ) شما را به بازدید از غرفه خود در سالن شماره ۱۴ غرفه ۹۸۶ دعوت مینماید

هرمز مهبد مدیر نمایشگاه MeatEX در نشست خبری این نمایشگاه  با اعلام این مطلب تصریح کرد:این نمایشگاه فرصت مناسبی برای صنایع ایران است تا ضمن توسعه صادرات بتوانند از ماشین آلات و فناوری روز دنیا نیرز بهره مند شوند.

وی با اشاره به اینکه این نمایشگاه تنها نمایشگاه تخصصی محصولات پروتئینی حلال دنیا می باشد خاطر نشان کرد: شرکتها و تجار صنعت فرآورده های گوشتی با حضور در این نمایشگاه می توانند ضمن ورود به بازار  خاورمیانه به بازار بزرگ تجارت فرآورده های حلال کشورهای اسلامی نیز دسترسی پیدا کنند.

مهبد در خصوص شرکت کنندگان در نمایشگاه نیز گفت: تا کنون ۷۳ درصد فضای نمایشگاه به فروش رفته که سهم خارجی ها ۱۷ درصد است و شرکتهایی از استرالیا، نیوزیلند، آلمان، فرانسه، آذربایجان، قزاقستان، ترکیه و فنلاند حضورشان قطعی شده است.

مدیر نمایشگاه تخصصی و بین المللی محصولات پروتئینی و صنایع وابسته  MeatEX  در خصوص معرفی این نمایشگاه به شرکتهای خارجی یادآور شد: در سمینارهای مختلفی از جمله در فرانکفورت و  استانبول ویژگی های خاص این نمایشگاه به خارجی ها معرفی شده به طوری که این نمایشگاه مورد تایید وزارت اقتصاد کشور ترکیه قرار گرفته و تجار و تولیدکنندگان ترکیه برای حضور در این نمایشگاه از این وزارتخانه یارانه می گیرند.

مجید افلاکی دبیر انجمن صنفی صنایع فرآورده های گوشتی دراین نشست گفت:این نمایشگاه به منظور توسعه صادرات فرآورده های گوشتی و محصولات پروتئینی و جذب سرمایه گذاری خارجی و ورود فناوری های نوین برگزار می شود.

وی تصریح کرد: این نمایشگاه می تواند ایران را به هاب تجارت محصولات پروتئینی در منطقه خلیج فارس تبدیل کند.

افلاکی همچنین با اشاره به توان پتانسیل صادرات فرآورده های گوشتی خاطر نشان کرد: در سال گذشته ۷٫۵ میلیون دلار صادرات فرآورده های گوشتی به کشور های عراق، افغانستان و کشورهای حاشیه جنوبی خلیج فارس صادر شده که امیدواریم با برگزاری این نمایشگاه صادرات فرآورده های گوشتی به عدد قابل قبولی افزایش یابد.

دبیر انجمن صنفی صنایع فرآورده های گوشتی افزود: طی سال گذشته ۴۹۰ هزار تن انواع فرآورده ای گوشتی در کشور تولید شده که این رقم نسب به سال ۹۳ هیچگونه افزایشی نداشته است.